Powered by Smartsupp
0905 657 498 | Po - Pi: 08:00 - 16:00
certifikovany_prodajca_matador.pngcertifikovany_predajca_continental.pngShoROku18.pngLogo_eliteGold_2019_full.pngzf_logo_sk.png

BezpecnynakupNew.jpg 

-------------------- 

 Náš skúsený tím je tu stále pre Vás.


Ďakujeme za dôveru a prajeme veľa bezpečných kilometrov.

Rady a tipy

Úvod / Rady a tipy
 • Kam uskladniť pneumatiky mimo sezónu
  Veľa zákazníkov po prezutí letných pneumatík na zimné a naopak, sa trápi s myšlienkou, kam umiestniť pneumatiky do budúcej sezóny. Väčšina z nich túto situáciu rieši tak...

 • Vyberáte nové pneumatiky? Nájdite tie správne
  Zákazníci sa nás mnohokrát pýtajú, podľa čoho si majú vybrať nové pneumatiky. Je totiž naozaj náročné zorientovať sa v tak veľkom množstve čísel, označení a rozličných modelov. Preto vám prinášame praktický návod...

 • Kedy je potrebné vymeniť pneumatiky
  Pneumatiky starnú a opotrebúvajú sa. Aj keď sú dnes vyrábané z technologicky zdokonalených materiálov, stále ide o spotrebnú vec – pri kontakte s vozovkou dochádza k treniu a drážky sa, prirodzene, skracujú. Motoristi preto musia myslieť na ich výmenu.

 • Spoznajte rozdiely medzi pneumatikami
  Pri výbere pneumatík majú motoristi k dispozícii veľké množstvo modelov rozličných značiek. Ako sa zorientovať v ponuke pneumatík a v čom sa líšia?

 • Autom na dovolenku bez technických problémov
  Aktuálne prebieha horúca dovolenková sezóna a na internete sa množia príspevky o stresujúcom cestovaní vlastným vozidlom. My vám poradíme, čo urobiť pre to, aby ste predišli krízovým situáciám, spôsobeným z technických príčin.

 • Dá sa zabrániť stretu vozidla s divou zverou?
  Univerzálny návod na to, ako sa na cestách vyhnúť divej zveri neexistuje. Je totiž viac než pravdepodobné, že sa každý vodič raz za čas ocitne v jej neželanej blízkosti. Čo robiť, keď naozaj nie je možné predvídať náhle ohrozenie zvieraťom?

 • Kedy (ne) ísť na dovolenku autom
  Automobilová doprava je stále obľúbenejšou pri cestovaní do menej vzdialených dovolenkových destinácií. Aj keď so sebou prináša určité riziká, má aj množstvo výhod pre posádku vozidla.

 • Tipy pre zníženie spotreby paliva
  Každý vodič pozná „zaručené rady“ ako znížiť spotrebu na minimum. Veľa z nich je pravdivých, ale pre každodennú prevádzku sú doslova nepoužiteľné. Ktoré tipy sa dajú reálne aplikovať?

 • Aktuálny trend – ekologické pneumatiky si získavajú svoje miesto na trhu
  Často sa o ekologických pneumatikách hovorí ako o pneumatikách budúcnosti. Dôvodom je fakt, že spoločnosť si začala uvedomovať dôsledky masívneho využívania fosílnych palív pri výrobe pneumatík, ako aj celkovú ekologickú náročnosť pri ich likvidácii.

 • Inovácie vo svete pneumatík – Continental
  Iba vďaka neustálemu technologickému vývoju sú výrobcovia pneumatík schopní prinášať motoristom nové a ešte kvalitnejšie pneumatiky. Spoľahlivosť, ekológia a úspora – to sú hlavné piliere pokroku v gumárenskom priemysle.

 • Hmla, mrholenie a námraza – na čo si dávať pozor na cestách v zime
  Zima je pre motoristov náročným obdobím. Nepriaznivé poveternostné podmienky značne komplikujú dopravu a negatívne ovplyvňujú plynulosť cestnej premávky.

 • Mýtus zvaný DOT – pravda o dátume výroby pneumatík
  Aký skutočný význam má skratka DOT? Čo odzrkadľuje a prečo je medzi vodičmi tak veľmi preceňovaná?

 • Prečo mať obuté zimné pneumatiky aj keď nesneží
  S príchodom chladnejšieho obdobia vodiči zvažujú, kedy vymeniť svoje letné obutie za zimné. Niektorí však premýšľajú nad tým, či vôbec prezúvať...a práve to môže byť dôvodom zbytočných kolíznych situácií.

 • Ako zvládnuť jazdu v zimnom období
  Zima so sebou prináša nepríjemné situácie, ktorým musia vodiči čeliť. Pritom nemusí ísť len o zasneženú, neodpratanú cestu. Problémy spôsobuje aj hustá hmla, mrznúci dážď a mokrý povrch vozovky.

 • Obavy z defektu? Vďaka technológii Run-flat si ho ani nevšimnete
  Každý vodič, ktorý má aspoň jednu skúsenosť s defektom, môže potvrdiť, že nejde o veľmi príjemný zážitok. Výmena kolesa na diaľnici za zníženej viditeľnosti alebo na úzkej ceste je neraz problematická.

 • Pneumatiky v lete - škodia pneumatikám vysoké teploty?
  Letné pneumatiky sú konštrukčne aj materiálom uspôsobené na použitie v horúcich letných mesiacoch. Zmes, z ktorej sú vyrobené, je mäkkšia ako pri zimných pneumatikách, aby sa pneumatiky dokázali prispôsobiť vysokým teplotám vzduchu a vozovky.

 • Vzhľad dezénu ovplyvňuje vlastnosti pneumatík
  Výrobcovia pneumatík venujú naozaj veľkú pozornosť tomu, ako by mal dezén na behúni vyzerať. Dôvodom je, že práve tvar dezénu do značnej miery ovplyvňuje správanie sa pneumatík počas jazdy.

 • Vďaka našim zákazníkom oslavujeme 10. narodeniny. Veľkou akciou sa chceme poďakovať
  Keď sme v roku 2004 začínali prevádzkovať veľkoobchod, maloobchod a pneuservis osobných a nákladných automobilov, vedeli sme, že chceme ponúkať zákazníkom iba kvalitné pneumatiky a prvotriedne služby.

 • Skladujte pneumatiky správne. Vydržia dlhšie
  Ak nemáte možnosť uskladniť pneumatiky mimo sezónu v pneuservise, je dobré vedieť, ako ich vhodne uložiť v domácich podmienkach. Vďaka nasledujúcim tipom minimalizujete riziká poškodenia dezénu a diskov.

 • Ako sa spoľahlivo vyhnúť aquaplaningu
  Leto so sebou prináša okrem slnka aj množstvo zrážok. Daždivé počasie môže motoristom nepríjemne skomplikovať jazdu a spôsobiť nemalé škody. Veľkým problémom na mokrých vozovkách je riziko vzniku aquaplaningu.

 • Sú štítky na pneumatikách užitočné?
  Štítky ponúkajú stručný prehľad, ktorý zákazníkovi napovedá o vlastnostiach konkrétnej pneu. Je dobré venovať im pozornosť, no zároveň si treba všímať aj výsledky nezávislých testov. Dostatok informácií predstavuje kľúčový predpoklad pre správny výber a k