Powered by Smartsupp
PNEUPEX, spol. s r.o. - Svidník
Nakupujte disky na našej web stránke www.disky-pneupex.sk
0905 657 498 | Po - Pi: 08:00 - 16:00
0905 657 498 | Po - Pi: 08:00 - 16:00

Inovácie vo svete pneumatík – Continental

Iba vďaka neustálemu technologickému vývoju sú výrobcovia pneumatík schopní prinášať motoristom nové a ešte kvalitnejšie pneumatiky. Spoľahlivosť, ekológia a úspora – to sú hlavné piliere pokroku v gumárenskom priemysle.

Zamerané na pohodlie a bezpečnosť jazdy
Poprední výrobcovia pneumatík sa neustále snažia zvyšovať komfort počas jazdy. Tomu prispôsobujú aj použitie jednotlivých zmesí do pneumatiky, čím sa im preukázateľne darí znižovať hlučnosť vo vozidle.

Spoločnosť Continental posunula hranice ešte ďalej, keď uviedla na trh pneumatiky ContiSilent™. Technológia ContiSilent™ umožňuje výrazne znížiť hluk v interiéri vozidla, a to bez ohľadu na priemernú rýchlosť, zaťaženie či povrch vozovky. Výsledkom je maximálny komfort a hluk až o 9 dB menší, ako pri iných pneumatikách. Rozhodne spoznáte rozdiel!

Akurát netreba zabudnúť na fakt, že konečnú úroveň hluku môže do istej miery ovplyvňovať typ vozidla, aktuálna rýchlosť a kvalita vozovky.

Ako to funguje?
Tajomstvom pneumatík s technológiou ContiSilent™ je polyuretánová pena v oblasti behúňa, ktorej úlohou je pohlcovanie zvuku pri pohybujúcom sa vozidle. Zloženie pneumatiky pritom nemá žiaden negatívny dopad na jazdné vlastnosti a ani nijako neobmedzuje vodiča z hľadiska pohodlia.

contisilent_upravene_1.jpg

Pneumatiky ContiSilent™ poskytujú vozidlu výborný kontakt s vozovkou; rovnako ako iné pneumatiky v danej triede.

 Výhody ContiSilent™ Nevýhody ContiSilent™
+ najtichšia pneumatika na trhu- technológia (zatiaľ) iba pre letné pneumatiky
+ použitie na akomkoľvek povrchu vozovky- vyššia cena
+ použitie v každodennej prevádzke, bez ohľadu na poveternostné podmienky 
+ kompatibilita s bežnými diskami 
+ rovnaké skladovanie a montáž ako pri ostatných pneumatikách 
+ bez dopadu na jazdné vlastnosti 


Technológie, ktoré pomáhajú pri defekte

Run-flat pneumatiky sú dnes medzi motoristami pomerne známe a získavajú si čoraz väčšiu priazeň, a to aj napriek vyššej obstarávacej cene. Ide o tzv. dojazdové pneumatiky, ktoré umožňujú núdzový dojazd vozidla až do 80 km. Viac informácií.

Continental okrem SSR pneumatík (iné pomenovanie pre run-flat pneumatiky) vyvinul aj ďalšie technológie pre poskytovanie ešte väčšej bezpečnosti pri defekte.

ContiSupportRing (CSR) využíva ľahký kruh z nerezovej ocele a pružnú podperu, čím chráni ráfik pred poškodením.

CSR predstavuje súčasť štandardnej pneumatiky s väčšími profilmi – takto zdokonalené pneumatiky však nájdete iba v prvej výbave vozidla. Pri výbere diskov sa pritom nemusíte nijako obmedzovať, pretože sú kompatibilné so všetkými bežne dostupnými diskami.

Ďalšou z prelomových inovácií firmy Continental je tzv. samozaceľujúca pneumatika ContiSeal™. Výnimočná je pre svoju unikátnu schopnosť zaceliť a dočasne utesniť prezeranú pneumatiku (klincom, črepmi zo skla a inými predmetmi s priemerom do 5mm).
Kľúčovou je viskózna vrstva, ktorá sa nachádza medzi ramenami. Je tak účinná, že zabráni úniku vzduchu a poklesu tlaku v pneumatike aj v situáciách, kedy z behúňa vypadne predmet, ktorý pneumatiku poškodil.

contiseal_sidewall_uv_marginalData.jpg

ContiSeal™ pneumatiky spoznáte už na prvý pohľad – na bočnici je znázornený symbol klinca a aj samotný názov použitej technológie

Ak dôjde ku defektu, vďaka samozaceľujúcej pneumatike je možné bezpečne doraziť do servisu bez nutnosti okamžitého odstavenia či odťahu vozidla.
Montáž, skladovanie a starostlivosť o takéto pneumatiky je rovnaká, ako v prípade iných pneumatík so štandardnou úpravou.

Firma Continental vznikla pred viac ako 140 rokmi a iba vďaka investíciám do technológií a neustálemu vývoju, si dokázala vybudovať poprednú pozíciu v gumárenskom aj automobilovom priemysle.

zdroj: continental.sk