certifikovany_prodajca_matador.pngcertifikovany_predajca_continental.pngShoROku18.pngLogo_eliteGold_2019_full.pngzf_logo_sk.png

BezpecnynakupNew.jpg 

-------------------- 

 Náš skúsený tím je tu stále pre Vás.


Ďakujeme za dôveru a prajeme veľa bezpečných kilometrov.

Pneumatiky / Falken 245/35 R19 AZENIS FK520 93(Y) XL X

Vlastnosti pneumatiky
Typ pneumatiky: Osobné Letné
Šírka pneumatiky: 245
Profil pneumatiky: 35
Priemer pneumatiky: R19
Výrobca: Falken
Hlučnosť/dB: (dB)
Kategória: Pneumatiky
Cena bez DPH: 108,70 €
Cena s DPH: 130,44 €
Dostupnosť: Preveriť dostupnosť
Počet:   ks
Hodnoty štítkovania pneumatík

K dispozícií nie je žiaden náhľad pre štítkovanie pneumatík

Popis pneumatiky

Falken Azenis FK520 sú nové UHP plášte v triede Y, teda zvládnu rýchlosti do 460 km/h. Sú tak konkurenciou pre mainstreamovejších konkurentov ako Michelin Pilot Sport, Pirelli P Zero alebo tiež nové Continental SportContact 7. Falken Azenis FK520 sú dizajnované pre precízne riadenie so skvelou spätnou väzbou od pneumatík ako aj skvelý grip pneumatík.

Dosahuje toho viacerými cestami. Napríklad, vnútorná štruktúra je spevnená materiálom s názvom Aramid, čo je umelý tkaný polymér podobný Kevlaru. Toto zosilnenie poskytuje väčšiu stabilitu pod nátlakom a tak produkuje viac precíznu spätnú väzbu z riadenia. Falken-u sa podarilo tiež znížiť hmotnosť pneumatiky o 10% v porovnaní s predchodcom, čo redukuje neodpruženú hmotu aj valivý odpor pneumatiky.

Samotný materiál behúňa bol optimalizovaný tak, aby zostal rozmerovo nezmenený pri vysokom zaťažení. Samotné boky majú okrajovú úpravu diamantom, čo znižuje hlučnosť od vozovky, ktorá je častým neduhom UHP pneumatík.

Celkovo boli navrhnuté aby exclovali v suchých aj mokrých podmienkach, bez neveľkých kompromisov aj v studenom počasí, čo je zase častý problém UUHP pneumatík ako Michelin Cup 2 alebo Pirelli P Zero Corsa.